Bir olarak bu referandumu aşacağız

Geri
AK Parti İl Kadın Kolları tarafından Ferizli’de düzenlenen programda konuşan Başkan Toçoğlu, “Her türlü terör gruplarını besleyen odaklar bizim ülkemizin gelişmesini, daha da ilerlemesini, refahının yükselmesini istemedikleri için, bizi bu köhnemiş, bu patinaj yapan sistemle yola devam ettirmeye çalışıyorlar. Biz bir olarak bunu da aşacağız. Bundan sonraki süreçte de canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Bir olarak bu referandumu aşacağız

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Ferizli Karanfil Düğün Salonu’nda düzenlenen programa katıldı. Programda AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, AK Parti Ferizli İlçe Başkanı Ramazan Serhoş, AK Parti Ferizli İlçe Kadın Kolları Başkanı Meral Dramalı ile çok sayıda partili kadın yer aldı.

Ferizli hazır
Avrupa’ya inat 30 gün boyunca çalışacaklarını söyleyen Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “Ferizli hazır. Eğer Ferizli’deki hanım kardeşlerim böyleyse beklentimizde doğal olarak artar. Sakarya’da birinci olma hedefindeyiz. Bu bizim elimizde. Sıkı çalışarak en az yüzde 75 aldıktan sonra bizde Ferizli ilçemizde hizmet noktasında iyi bir noktaya geleceğiz. 15 Temmuz’da hep beraber meydandaydık. Sizlere teşekkür ediyorum. O meydanları hiç boş bırakmadık, nöbetteydik, duadaydık. 30 gün boyunca nöbet tuttuk. Ülkemizin daha aydınlık yarınlara ulaşması için hep birlikte çalışacağız. Buradan bunun sözünü veriyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanımıza sözümüz var
Yuvayı dişi kuşların yaptığını ve vatana da kadınların sahip çıktığını ifade eden AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız ile Valilik’te bir araya geldik. Kendisine Sakarya’nın kadınları olarak 16 Nisan’da güçlü bir evet hediye edeceğimizi söyledim. ‘Allah sizlerden razı olsun’ dedi. Otobüste, pazarda, komşuda, akraba ziyaretinde ‘evet’i anlatacağız. AK Parti öncesi kadınların sadece seçme ve seçilme hakları vardı. Şimdi ise engelli çocuklarımıza, yaşlılarımıza bakmamız için devletimiz bizlere yardım ediyor. Kamuda doğum yapan kadınlara 2 yıl izin veriliyor. Başörtüsü zulmü son buldu. 1982 Anayasasının getirdiği kısıtlamaları kaldırmak için evet diyeceğiz. Ben sizlerin adına Cumhurbaşkanımıza söz verdim. Bu sözü yerine getirmek için hep birlikte gece gündüz çalışacağız” dedi.

Geleceğimizi garanti altına alacağız
Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verilen destek için teşekkür ederek konuşmalarına başlayan Başkan Toçoğlu, “Biz bu işleri siz hanımefendiler sayesinde götürüyoruz. Uzun yıllardır büyük mücadelelerle elde ettiğimiz kazanımlarımızı kaybetmemek için 16 Nisan’da inşallah üzerimize düşeni en güzel şekilde yerine getirerek ülkemizin önünü açacağız.Yeni sistemle geleceğimizi garanti altına alıyoruz. Hamdolsun bugün bir sıkıntımız yok. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, AK Parti hükümeti tek başına iktidarda  ve işlerimiz gayet düzgün bir şekilde ilerliyor. İşlerimizin her zaman düzgün bir şekilde ilerlemesi ise 16 Nisan’da yapacağımız bu sistem değişikliğine bağlı. Çünkü artık geçmişte olduğu gibi tekrar koalisyonlarla yönetilmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Söz milletin olacak
Başkan Toçoğlu konuşmalarını şu şekilde sürdürdü: “16 Nisan’dan sonra aynen Belediye Başkanını seçtiğimiz gibi Cumhurbaşkanını da milletimiz seçecek. Hiç zaman kaybetmeden Cumhurbaşkanı ertesi gün işine başlayacak. Aynı gün parlamento seçilecek ve onlarda kendi işini yapacak. Sandığa kafamız çok net olarak giderek inşallah belki çok uzun süredir beklediğimiz bu değişikliği birlikte gerçekleştireceğiz.”

Canla başla çalışacağız
Biraz etraflıca bakınca önemli bir gerçekle karşılaşıldığının altını çizen Başkan Toçoğlu, “Görüyoruz ki ülkemizin iyiliğini istemeyen herkes hayır cephesinde yerini almış. Hollanda’nın Türkiye’deki anayasa değişikliği ile ne ilgisi var? Biz onların değişikliklerine müdahale de bulunuyor muyuz? Her türlü terör gruplarını besleyen bu odaklar bizim ülkemizin gelişmesini, daha da ilerlemesini, refahının yükselmesini istemedikleri için, bizi bu köhnemiş, bu patinaj yapan sistemle yola devam ettirmeye çalışıyorlar. Biz bir olarak bunu da aşacağız. Gayretlerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de canla başla çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Tarih sayfalarına geçeceğiz
AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Kadın kollarımız ev ev, kapı kapı dolaşarak, broşür dağıtarak adeta derinlemesine nüfuz ediyorlar. Bunun karşılığını ben İl Başkanı olarak görüyorum. Bana hep olumlu dönüşler geliyor. Sakarya tarihinde Perşembe günü Sayın Cumhurbaşkanımız için gerçekleştirdiğimiz bir miting gibisi olmadı. Cumhurbaşkanımız bizlere ‘Böyle güzel bir kalabalığa hitap ettim. Sizi saniye saniye takip edeceğim. Çıtayı daha yükseklere taşıyın’ dedi. Bizlerde bu doğrultuda hedeflerimizi yükselttik. Bu referandum doğrudan ülkemizin kaderiyle ilgili. İlk defa milletimiz kendi iradesiyle bir değişikliğe gidiyor. Evet diyerek tarihi bir işe imza atarak bir devri kapatacağız ve hepimiz tarih sayfalarında yerlerimizi alacağız.”