Ayçiçeği Vadisi yeşilleniyor

Geri
Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Toçoğlu, “Yenikent’te bisiklet sporuna öncü olacak Bisiklet Adası ve Ayçiçeği projesini hızla hayata geçiriyoruz. Yemyeşil bir alan oluşturmak için gerekli olan sulama kanallarını inşa ettik ve ardından Vadi’de çim serme işlemlerine başladık. İnşallah projemiz tamamlandığında Bisiklet Adası ve Vadi şampiyonaya yakışacak uluslararası örnek bir proje olacak” dedi.
Ayçiçeği Vadisi yeşilleniyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikent’e kazandırılacak olan ve inşa işlemlerinin hızla tamamlandığı Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası’nda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Toçoğlu’na SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş eşlik etti.  Başkan Toçoğlu, kurmaylarından 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonasına ev sahipliği yapacak olan proje hakkında detaylı bilgi aldı.

Büyük ölçüde tamamlandı
Başkan Toçoğlu, “Yenikent’te bisiklet sporuna öncü olacak Bisiklet Adası ve Ayçiçeği projesini hızla hayata geçiriyoruz. Yenikentlilerin ve Sakaryalıların vazgeçilmezi olacak Vadi’de kafeterya binamız tamamlandı. İnce işçilikleri ise devam ediyor. Çocuk oyun alanlarımız, biyolojik göletlerimiz, yürüyüş ve bisiklet yollarımız büyük ölçüde tamamlandı. Yemyeşil bir alan oluşturmak için gerekli olan sulama kanallarını inşa ettik ve ardından Vadi’de çim serme işlemlerine başladık. Yüzme havuzu için yer tespitini gerçekleştirmiştik. Ekiplerimiz proje çizimi çalışmalarını gerçekleştiriyor. İnşallah yakın zamanda da ihaleye çıkacağız” diye belirtti.  

Uluslararası örnek bir proje
2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak Bisiklet Adası projesi için ekiplerin hummalı bir çalışma gerçekleştirdiğine değinen Başkan Toçoğlu, “2020 yılında Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde Uluslararası önemi oldukça büyük olan bir şampiyonayı şehrimizde gerçekleştireceğiz. Bisiklet Adası’nın 10 metre ve 5 metrelik rampaları tamamladık, 3 bin kişilik tribünün ve kafeteryaların ince işçilikleri devam ediyor. İnşallah projemiz tamamlandığında Bisiklet Adası ve vadi şampiyonaya yakışacak uluslararası örnek bir proje olacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.